таг: ракетата

ВО ЖИВО: Полета ракетата Virgin Galactic – еве кои се туристите...

0
реклама Ракетата на Virgin Galactic полета од Ново Мексико, носејќи 80-годишна поранешна британска олимпијка,...

Во вселената лансирани сателитите „Албанија1″ и „Албанија2″

0
Од вселенскиот центар Кенеди во Флорида, во вселената лансирана е ракетата Фалкон 9 со сателитите „Албанија 1″ и „Албанија 2″. ...

НАСА ќе лансира ракета на пробен лет до Месечината

0
За денеска е закажано лансирање на ракетата на НАСА за Месечината, најмоќната досега употребена од...

Кина го лансираше сателитот Пекинг-3Б

0
Кина денеска ја лансираше ракетата „Долгиот марш-2Д” која ќе постави сателит во вселената, јави Ксинхуа. Сателитот наречен „Пекинг-3Б” полета во 11:01 часот...