таг: Раиси

Кремљ: Претседателите на Русија и Иран се заложија за посилна билатерална...

0
Претседателите на Русија и Иран, Владимир Путин и Ебрахим Раиси во телефонски разговор се заложија за посилна билатерална соработка, соопшти...