fbpx

таг: „Против

ПСЖ победи со повредениот Мбапе, Ленс запрен од Ница

0
ПСЖ победи против Монпелје со 1:3 и ја зголеми предноста на врвот на табелата. Мбапе не реализира...

Турски обвинители почнаа истрага против Палудан и Вагенсвелд за палењето на...

0
Турски обвинители почнаа истрага против дански и холандски политичари под обвинение за поттикнување омраза и непријателство во јавноста и за навреда...

Штрајкови и протести против пензиските реформи во Франција

0
Француските синдикати ги повикаа граѓаните да протестираат денеска против пензиските реформи, бидејќи премиерката...

Не само што е безбедна, „вијаграта“ е и полезна

0
Мажите кои земаат „Вијагра“ против еректилна дисфункција, се чини, имаат помала опасност од рана смрт, покажува ново истражување. Финансирано од фармацевтската компанија...

Пике и „Космос“, тужба против Меѓународната тениска федерација

0
Жерар Пике и неговата групација „Космос“, подготвиле тужба против Меѓународната тениска федерација (ИТФ). Во тужбата се тврди дека незаконски им бил раскинат договорот...

Бостон во продолжение славеше против Голден Стејт

0
Бостон Селтикс славеа пред своите гледачи по продолжението против Голден Стејт со 121:118 и со тоа го забележаа осмиот триумф во низа. Стеф...

Ѓорческа во полуфинале на турнирот во Талин

0
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа славеше денеска против Дебора Кјеза од Италија со 2-1 во сетови, односно...

(ВИДЕО) 72-годишен македонски државјанин шверцувал марихуана во кутии за новогодишни пакетчиња

0
Седумдесет и двегодишен македонски државјанин е приведен од надлежните бугарски власти и против него е поведена истрага откако при претрес на...

Скандал со местени натпревари, започнува истрагата против Бенфика

0
Обвиненија за местење натпревари против Бенфика и претседателот Руи Коста. Сите членови на одборот на директори од...

Хорор во болница во Косово: Телото на мртво бебе по грешка...

0
Против гинеколошкото одделение на Општата болница во Пеќ, Косово е покрената истрага, откако било откриено...