таг: protest

„Ние сме деца и млади кои сакаме да живееме“: Граѓаните со...

0
Со јавен протест, пациентите и родителите на децата кои страдаат од ова ретко заболување, побараа министерството за здарвство да обезбеди трајна терапија и...

Вучиќ: Србите од Косово го бараат само она што им припаѓа...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го поддржа денешниот најавениот протест на косовските Срби во близина...

Протест пред српската амбасада во Тирана

0
Под мотото „Против шовинистичката политика”, беше одржан протест пред српската амбасада во Тирана. ...

Каталонците излегоа на демонстрации на петгодишнината од референдумот за независност

0
Илјадници Каталонци синоќа повторно излегоа на протест за одвојување на оваа покраина од Шпанија, на денот кога пред  пет години беше...

Нападнат аеродром во украински град Ивано-Франковск

0
Додека се пријавени експлозии во западниот украински град Ивано-Франковск, градоначалникот вели дека градскиот...