таг: претходната

Кривањева: Играме против шампионот, пристапот да биде на највисокото ниво

0
Струга ТЛ, по паузата во претходната рунда, утре во 22. коло од Првата македонска фудбалска...

Новото „Порше“ ќе чини половина милион евра

0
Порше 911 ГТ2 РС“ од претходната серија 991 сѐ уште е најмоќниот сериски „елфер“ досега, но тоа германската тјунинг-компанија „Манхарт“, сепак, го направи...