таг: Premier

Баерн и Интер, во трка за шпанскиот голман Давид де Хеа

0
Баерн Минхен и Интер се клубовите кои се најзаинтересирани за шпанскиот голман Давид...

Кајл Вокер се договори со Баерн Минхен

0
Кајл Вокер нема да го продолжи договорот со Манчестер Сити, туку кариерата ќе...

Де Хеа од “Олд Трафорд” се сели во Париз?

0
Давид Де Хеа, кој го напушти Манчестер Јунајтед, може да прејде во Пари...

Фелипе Кутињо и Дарко Велковски соиграчи во тимот на Ал Етифак?!

0
Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски ќе биде опкружен со ѕвезди од Премиерлигата во новата...

Англија без ѕвездата на Арсенал против Македонија

0
Aктуелен вицепрвак на Стариот континент многу веројатно ќе мора да игра против Македонија,...

Бразилeцот Моура ќе го напушти Тотенхем на крајот на сезоната

0
Бразилскиот фудбалер Лукас Моура ќе го напушти Тотенхем на крајот на сезоната по...

Де Хеа е најдобар голман на сезоната во Премиер Лигата

0
Давид де Хеа ја осигура првата индивидуална награда во сезоната. Со непримениот гол...

Артета: Мора да победиме, ако сакаме титула на шампион

0
Арсенал во среда ќе го одигра најважниот натпревар оваа сезона. Лидерот во Премиер...

Солскјер е еден од најсериозните кандидати за познатиот белгиски клуб

0
Норвешкиот стратег Оле Гунар Солскјер е еден од најсериозните кандидати за нов тренер...

Катарците со втора понуда, сега со 5,5 милијарди евра за купување...

0
Катарскиот шеик и банкар Хамид Бин Јасим бин Џабер Ал Тани, кој ја...