таг: прекумерното

Не ги игнорирајте: 10 знаци дека сте зависни од шеќер

0
Прекумерното внесување шеќер не само што е лошо за вашата форма, туку многу студии покажуваат дека го зголемува ризикот од кардиоваскуларни болести и...

Сурфањето на Интернет и читањето лоши вести му штети на нашето...

0
Експертите веруваат дека прекумерното читање лоши вести може да биде деструктивно за нашето здравје, и физичко и ментално, пишува The Guardian. Не недостасуваат...