таг:  предупредија

„Кракен“ стигна до Србија?

0
Српските епидемиолози и виролози денеска предупредија дека во наредните денови тековните тестови на крвта може да покажат дека „кракен“, најзаразната варијанта на коронавирусот,...

(ВИДЕО) Илјадници летови се откажани во САД поради силната арктичка бура

0
Илјадници летови беа откажани откако американските метеоролози предупредија на „потенцијално парализирачки временски услови во централните...

Исклучена половина од украинската енергетска мрежа, во Киев е можно целосно...

0
Градските власти во Киев денеска  предупредија дека е можно „целосно замрачување” на електричната мрежа во главниот град на Украина, а премиерот...