таг: потреси

Земјотрес во Мароко – загинаа повеќе од 800 лица

0
Силни потреси, голема врева и кошмар. Овие зборови го опишуваат ужасот што го доживеаа жителите на Мароко по земјотресот со јачина...

Светска банка: Штетите од земјотресите во Турција надминуваат 34 милијарди долари

0
Земјотресот со јачина од 7,8 степени и бројните последователни потреси во јужна Турција од 6 февруари, предизвикаа штета од над 34...