таг: поројни

Катастрофални поплави во Авганистан, голем број загинати

0
Три авганистански провинции се погодени од разорни поројни поплави бидејќи новиот бран водени стихии се заканува во северниот дел на земјата, соопштија денеска...

ОАЕ погодени од најсилните врнежи во последните 75 години

0
Поројни дождови ги зафатија Обединетите Арапски Емирати, поплавувајќи ги главните автопати и ги прекинаа летовите на меѓународниот аеродром во Дубаи. Владата ги опиша...

Ураганот Фиона донесе силни ветрови и поројни дождови на Бермудите

0
Налетите од 160 километри на час и поројни дождови ги зафатија Бермудите рано во петокот, оставајќи илјадници луѓе без струја додека...