таг: полумесечина

ВИДЕО: Во Турција спасен и папагал – 50 часа бил под...

0
Екипите на Црвената полумесечина спасија папагал од урнатините на зградата оштетена од земјотрес во Малатија, Турција. Птицата поминала 50 часа во урнатините, пренесува...