таг: политика”

Борел: Има договор за имплементација на европскиот план

0
Високиот комесар на ЕУ за надворешна политика Жозеп Борел вечерва соопшти премиерот на...

Борел се надева дека ЕУ ќе договори следна транша помош за...

0
Шефот за надворешна политика на Европската унија Жозеп Борел изјави дека се надева...

Борел: ЕУ е целосно енергетски независна од Русија

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жосеп Борел, во интервју објавено денеска...

Борел: Санкциите се успешни во отежнувањето на Русија да ја финансира...

0
Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел денеска...

Протест пред српската амбасада во Тирана

0
Под мотото „Против шовинистичката политика”, беше одржан протест пред српската амбасада во Тирана. ...