fbpx

таг: „план

Фон Дер Лајен предлага план за конфискација на замрзнати руски имоти

0
Европската комисија денеска предложи план за конфискација на руските средства што се замрзнати по неиспровоцираната...

САД и Украина работат на план „Б“ за извоз на житото

0
Соединетите Американски Држави работат на „план Б“ со Украина за извоз на пченица од земјата...