таг: „Pfizer“

Еве по колку пари поделија извршните директори на Фајзер, Бионтек и...

0
Извршните директори на Фајзер (Pfizer), Бионтек (BioNTech) и Модерна (Moderna) поделија повеќе од 100 милиони долари заработка за време на пандемијата, што го...

Шефот на Фајзер: Омикронскиот бран е последниот во кој ќе имаме...

0
FILE - Pfizer CEO Albert Bourla speaks during a ceremony in Thessaloniki, Greece, on Oct. 12, 2021. On Friday, Nov....

Ново истражување покажа каква е ефикасноста на третата доза против Ковид-19

0
Третата доза од вакцината против коронавирус на „Pfizer“ го намалува ризикот од инфекција за дополнителни...