fbpx

таг: „Perseverance“

Пристигнаа првите фотографии од Марс испратени од роверот на НАСА

0
Роверот „Perseverance“ на НАСА по седум месеци и поминати неверојатни 468 милиони километри,  вчера во 21.56 часот по слета на Марс. ...