таг: Paris“

Пари Сен Жермен сака да го купи стадионот „Стад де Франс“

0
Откако градоначалничката на Париз, Ан Хидалго ги отфрли сите понуди на Пари Сен...

28 месеци затвор за претседателот на ПСЖ за корупција?!

0
Насер Ал-Келаифи, претседателot на ПСЖ и beIN Media, иако беше ослободен од обвиненинја во 2020...

Серијата „Emily in Paris“ номинирана за „Златен Глобус“: Луѓето бесни

0
Серијата на „Netflix“, „Emily in Paris“ е номинирана за престижната награда „Golden Globe“. Додека некои се воодушевени од серијата,...