fbpx

таг: панда

ВИДЕО: Пандата Ершун роди близнаци

0
Џиновската панда по име Ершун родила близнаци на крајот на јули во зоолошка градина во општина Чонгкинг во југозападна Кина, соопшти зоолошката градина,...