таг: outside

Катарците со втора понуда, сега со 5,5 милијарди евра за купување...

0
Катарскиот шеик и банкар Хамид Бин Јасим бин Џабер Ал Тани, кој ја...

Среда 21 часот, последниот рок за продажбата на “Црвените Ѓаволи”

0
Потенцијалните нови сопственици на Манчестер јунајтед имаат рок до среда, до 21 часот,...

Се чека нова црна листа на САД

0
На Меѓународниот ден за борба против корупцијата се очекува Вашингтон да ја прошири...

Мик Шумахер уништи болиди во вредност од 5 милиони долари!

0
„Овој спорт е прескап и едноставно не дозволува да ги кршите болидите, посебно кога сте почетник....