таг: ослободена

Илон Маск ја презеде контролата врз Твитер

0
Илон Маск на Твитер напиша „Птицата е ослободена“, откако ја презеде контролата над Твитер во...

Украина си врати 8.000 км2, но САД се внимателни за пресвртот

0
Околу осум илјади квадратни километри територија е ослободена од почетокот на украинската контраофанзива, информираат властите во Киев. Најголем напредок изминативе денови...