таг: оптимистичкиот

Лидерите на ЕУ се договорија за рамка за справување со енергетската...

0
И покрај оптимистичкиот тон на претседателите на Европскиот совет, Шарл Мишел и на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, лидерите на...