таг: „Open

Ле Монд: Шпанската невладина организација „Отворени раце“ ја прекина испораката на...

0
Шпанската невладина организација „Отворени раце“ (Open Arms) соопшти дека заедно со американската добротворна организација Светска централна кујна (WCK) ја прекина испораката на помош...

Шпански брод со хуманитарна помош стигна до брегот на Газа

0
Шпанскиот хуманитарен брод „Оупен Армс“ (Open Arms) денеска пристигна во близина на брегот на Газа. Бродот носи 200 тони храна која очајно...

Бродот со хуманитарна помош за Газа отплови од Кипар

0
Со задоцнување од неколку дена поради технички причини, бродот „Open Arms“ со околу 150 тони хуманитарна помош за Газа рано утрово отплови од...

Доцни бродот со хуманитарна помош од Кипар за Газа поради технички...

0
Бродот „Open Arms“ со хуманитарна помош за Газа што вчера требаше да отплови од Кипар, сè уште е закотвен на пристаништето во Ларнака,...

Алкараз прв обезбеди учество на Мастерсот во Торино

0
Тенисерот број еден во светот, шпанецот Карлос Алкараз, прв обезбеди учество на завршниот...

Карлос Алкараз: Имам шанси да освојам барем еден Вимблдон

0
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз смета дека има шанса да освои барем еден Вимблдон...

Медведев го искористи заморот кај Александар Зверев

0
Рускиот тенисер Данил Медведев го искористи моментот на замор кај Алексндар Зверев и...

Медведев: Знам дека не е фер, но би сакал сите турнири...

0
Данил Медведев триумфално го заврши првиот дел од сезоната. Пред доаѓањето во Европа,...

Познат е првиот полуфиналист во турнирот во Мајами

0
Средбата меѓу Карлос Алкараз и Тејлор Фриц на Мастерсот во Мајами е одложена...

Алкараз и Медведев, ќе се борат за титулата во Индиан Велс

0
Поранешните светски тенисери број 1, Карлос Алкараз и Данил Медведев ќе се борат...