fbpx

таг: „Open

Bториот носител Каспер Руд елиминиран од Австралија опен

0
По елиминацијата на првиот носител Рафаел Надал, од Австралија опен испадна и вториот носител, Каспер Руд. Норвешкиот тенисер во второто коло загуби од...

Кирјос се откажа од Австралија Опен, поради повреда

0
Самиот старт на Австралија Опен донесе уште еден проблем за организаторите, откако најдобриот домашен тенисер, Ник Кирјос,...

Познати се првите носители на “Австралија Опен”

0
Организаторите на “Австралија Oпен”, првиот тениски гренслем турнир годинава, ги одредија носителите за турнирот кој започнува на...

Победниците на турнирot во Мелбурн ќе добијат по 1,88 милиони

0
Првиот гренслем турнир во сезоната, Австралија опен, кој е закажан за 16 јануари во новата 2023 година...

Ига Свијатек, најдобра спортистка во Европа

0
Тенисерката од Полска, Ига Свијатек е прогласена за најдобра спортистка во Европа, во изборот на...

Швјонтек без конкуренција, Синиакова-Крејчикова најдобар пар

0
Со Мастерс завршницата и финалето на Дејвис Купот спуштена е завесата на тениската сезона. Време...

Кендал Џенер прозборе искрено за проблемите со менталното здравје и анксиозноста

0
Во првата епизода на „Open Minded: Unpacking Anxiety“ во продукција на „Vogue“, Кендал Џенер прозборе искрено за своите искуства со анксиозноста и...