таг: окарактеризира

Радев: Нападот на клубот во Охрид е апсолутно неприфатлив чин

0
Претседателот на Бугарија Румен Радев го окарактеризира нападот врз клубот „Цар Борис Трети“ во Охрид како апсолутно неприфатлив чин на агресија,...