таг: однеле

НЕОБИЧНА КРАЖБА: Украле 256 ролни тоалетна хартија и 15.000 салфетки

0
Група крадци однеле 256 ролни тоалетна хартија и околу 15.000 салфетки од Централната железничка станица во градот Либек, северна Германија, јави ДПА, повикувајќи...