таг: одекнуваат

„Господ е под урнатините во Газа“: Додека палестинските христијани тагуваат, Божиќ...

0
Додека црковните ѕвона одекнуваат низ тесните улички на Витлеем кои личат на лавиринт со приближувањето на Божиќ, градот на Западниот Брег, окупиран од...

Нов напад на Киев, нападната енергетската инфраструктура, експлозии и во неколку...

0
Од утринава во Киев одекнуваат експлозии. Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, објави дека цел на нападот била клучната инфраструктура во северниот...