таг: облачно

Променливо облачно и потопло со повремени врнежи од дожд

0
реклама Променливо облачно и потопло со повремени врнежи од дожд, попладне со услови за...

Променливо облачно – температурата до 17 степени

0
реклама Променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а на високите планини...

Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и ветер

0
Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни (се очекува да наврнат...