таг: обидите

Кремљ ги негира обвинувањата дека ги поттикнува тензиите во Косово

0
Кремљ во средата соопшти дека ги поддржува обидите на Србија да ги заштити етничките Срби...

Орбан: Санкциите против Русија може да ја доведат Европа на колена

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека обидите на Западот да ја ослабне Русија не успеале и покрај големиот број санкции што...