таг: објект

САД и Канада соборија ново неидентификувано летало

0
Уште еден неидентификуван објект е соборен, потврди канадскиот премиер Џастин Трудо. Тој рече дека најновиот објект „го нарушил канадскиот воздушен...

Руски ракетен напад врз енергетски објект во Киев

0
Руски ракетен напад сериозно оштети клучен енергетски објект во главниот град на Украина, соопшти денеска...