таг: нож

Германската полиција уби Хрват, кој со нож сакал да ги нападне...

0
Германската полиција застрелала маж кој вооружен со нож сакал да ја нападне својата жена и деца во градот Мосбах. Според...

Маж рани неколку лица со нож во Париз

0
Маж денеска повредил со нож шест лица во париската железничка станица Гар д Норд, објавија...

Полицаец убиен во напад со нож во Брисел, веројатен терористички напад

0
Полицаец им подлегнал на повредите по напад со нож во четвртокот ноќта во Брисел, а истрагата за настанот ја води белгиското...