fbpx

таг: „Нема

Германија нема да се противи ако Полска испрати германски тенкови во...

0
Германија нема да се противи Полска да и испорача тенкови Леопард на Украина, доколку Варшава...

Научници сакаат да складираат енергија во стари напуштени рудници

0
Нема сомнение дека обновливите извори на енергија се иднината на Земјата. Тие ги има во сите земји, но нивниот вкупен потенцијал...

Како да гледате туѓа приказна на Инстаграм без таа личност да...

0
Да не се лажеме, нема човек кој ги користи социјалните мрежи, а да не демне некого. Пречки во овој облик на „истражување“ може...

Досега во Македониjа нема случај на новиот сој на коронавирусот –...

0
Досега во земјава нема потврден случај на новиот сој на коронавирусот наречен кракен, изјави за МИА Александар Петличковски, претседател на Комисијата за заразни...

Директорот на Лајпциг го открива планот на клубот за Олмо и...

0
Лајпциг нема да може уште долго да го задржи Дани Олмо и Јошко Гвардиол во тимот, но...

Карло Алкараз поради повреда го пропушта Австралија Опен

0
Најдобриот тенисер на АТП-листата, Карло Алкараз нема да настапи на првиот гренслем-турнир во сезоната кој се игра...

Фенербахче сака до го замени Езџан Алиоски со Блинд

0
Фенербахче нема намера да го откупи од Ал Ахли договорот на македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски. Според информациите...

ФИФА нема да поведе истрага против Гранит Џака

0
Гранит Џака нема да биде казнет за своето однесување за време и по натпреварот меѓу Швајцарија и...

Данска против Инфантино и размислува да ја напушти ФИФА

0
Данска нема да гласа за реизбор на Џани Инфантино за претсадетел на ФИФА следниот март, по одлуката да се забрани употребата на капитенските...

Шкотска ја загуби битката пред Врховниот суд за нов референдум за...

0
Шкотска нема овластување да донесува закони за одржување нов референдум за независност без согласност на...