таг: неидентификуван

САД и Канада соборија ново неидентификувано летало

0
Уште еден неидентификуван објект е соборен, потврди канадскиот премиер Џастин Трудо. Тој рече дека најновиот објект „го нарушил канадскиот воздушен...