fbpx

таг: неефикасноста

Протестите против насилството врз жените низ Франција собраа десетици илјади луѓе

0
Десетици илјади луѓе протестираа во Франција, незадоволни од неефикасноста на судството во случаите на сексуално насилство, барајќи нов закон. Пет години...