таг: near

Откриен е говорот на Анчелоти, со кои ги мотивираше играчите

0
Пред неколку дена Реал Мадрид во најдобар можен стил се пласираше во финалето...

Илјадници жители се евакуирани од различни украински градови

0
Речиси 13.000 украински цивили беа евакуирани преку хуманитарни коридори во саботата.  Овој број...