таг: national

Cпортскиот директор Жорди Кројф си замина од Барселона

0
Барселона ќе бара нов спортски директор, откако Жорди Кројф ќе си замине од...

Универзитетот Конектикат ја освоија НЦАА титулата

0
Кошаркарите на Универзитетот Конектикат ја освоија НЦАА титулата. Во финалето, во Хјустон, Конектикат...

Вирусна инфекција ја покоси репрезентацијата на Холандија

0
Петмина играчи отпаднаа од сисокот на селекторот Роналд Куман. На стартот на квалификациите...

Земјотрес со интензитет од 7,7 степени ја погоди Индонезија

0
Силен земјотрес со јачина од 7,7 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди...

Дидие Дешамп: Мароко има способност добро да се брани

0
Селекторот на Франција, Дидие Дешамп, пред вечерашниот полуфинален натпревар против Мароко на Светското првенство во...

Футбалерите ја пееја химната, а тоа ги расплака фановите на трибините

0
Иранските фудбалери во првото коло на Светското првенство во Катар не ја пееја националната химна...

Повреден уште еден играч, нема крај на проблемите во Франција

0
Францускиот фудбалски репрезентативец Едуардо Камавинга го пропушти последниот тренинг на репрезентацијата во Катар, поради повреда...

Пристигна првата репрезентација учесничка на “Катар 2022”

0
Селекцијата на САД по единаесетти пат учествува на Светските првенства. Неодамна во Катар пристигнаа членови на селекциите...

Украина вклучена во кандидатурата на Шпанија и Португалија за СП 2030?!

0
Шпанија и Португалија веќе потврдија дека ќе бидат кандидати за заедничка организација на Светското првенство...

Пекинг 2022, потврден е првиот допинг случај

0
Денеска е потврден и првиот допинг случај на Зимските олимписки игри во Пекинг. Станува збор...