fbpx

таг: Највозрасниот

Рекорд во БиХ: 103-годишник 80 години зема пензија

0
Највозрасниот корисник на Фондот за пензиско осигурување на Република Српска има 103 години, а прима пензија 80 години, изјави директорот на Фондот, Младен...