fbpx

таг: „најостро

Макрон: Сторителите на злосторствата во Изјум ќе одговараат за своите постапки

0
Францускиот претседател Емануел Макрон ги осуди „најостро злосторствата извршени во Изјум, Украина, под руска окупација“, откако Киев објави за масовна...