таг: Moscow

Сергеј Лавров изјави дека Москва е подготвена да разговара за размена...

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Москва е подготвена да...

Лавров: Москва е подготвена да разговара за размена на затвореници со...

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека Москва е подготвена...

Лавров: Киев сака да предизвика конфликт меѓу НАТО и Русија

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, сака да предизвика конфликт меѓу Русија и НАТО,...

Ларвов: Зеленски лаже дека е подготвен за преговори, Русија ќе обезбеди...

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека претседателот на Украина, Владимир...

Лавров: Односите Русија – НАТО не се катастрофални, тие воопшто не...

0
Односите Русија-НАТО не можат да се наречат катастрофални бидејќи тие и не постојат,...

Лавров: Русија ги прекинува дипломатските односи со НАТО

0
Министерството за надворешни работи на Русија соопшти дека земјата од следниот месец ги...