таг: молк

По петгодишна пауза, Биг Бен од недела редовно ќе ѕвони

0
ПО пет години принуден молк, Биг Бен – светски познатото ѕвоно со часовникот на кулата во Лондон – од недела повторно ќе се...

Во Босна и Херцеговина на полноќ почнува изборниот молк

0
Во Босна и Херцеговина на полноќ почнува изборниот молк, што ќе трае до затворање на...