таг: Mohamed

Bан Дајк: Hа Салах му припаѓа статусот на легенда

0
Фудбалерот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, смета дека неговиот соиграч Мохамед Салах е...

Куртоа, под знак прашалник за натпреварот со Ливерпул

0
Реал Мадрид е поразен на гостувањето кај Мајорка со 1:0 во натпреварот од 20. коло...

Формула 1 се спрема за сезона со 12 екипи и 24...

0
Претседателот на ФИА, Мохамед бин Сулајем изјави дека во Формула 1 има место за 12 тимови, односно за 24 возачи на патеката. Во...

Саудиска Арабија намени 2,5 милијарди долари за Зелената иницијатива

0
Престолонаследникот на Саудиска Арабија Мохамед бин Салман денеска изјави дека саудиското кралство ќе учествува со...

ВИДЕО / Најбрзиот хет-трик во историјата во Лигата на Шампионите

0
Точно шест минути и 12 секунди му беа потребни на Мохамед Салах да го комплетира...

Претседателот на ОАЕ ќе има средба со Путин во Москва

0
Претседателот на Обединетите Арапски Емирати, шеикот Мохамед бин Зајед Ал-Нахјан утре ќе замине за Москва,...

ВИДЕО/ Две блескави одбрани на Куртуа во финалето

0
Белгиецот изведе две магични одбрани и покажа рефлекс на ниво. Првата шанса ја имаше Мохамед...

Салах, сигурен во рекордниот пенал за Ливерпул

0
Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах беше прецизен во 15. минута од пенал за водство на...