таг: Митровица

Протест на косовските Срби во Северна Митровица против забраната на динарот

0
Во Северна Митровица за денеска е најавен протест на косовските Срби...

Почна собирањето потписи за смена на градоначалниците во Северна Митровица и...

0
Во Северна Митровица и Лепосавиќ денеска почна собирањето потписи за смена...

Ново апсење на северот на Косово поради напад на КФОР

0
Косовската полиција уапси лице со иницијали Н.О., во Северна Митровица на северот на...

Десетина повредени во конфликтот меѓу полицијата и граѓаните во Звечан, барикади...

0
Во болницата во Косовска Митровица за РТС е потврдено дека во конфликтот меѓу специјалните сили на косовската полиција и насобраните граѓани...

Брнабиќ во Сремска Митровица: Се бара формирање на заедница на српските...

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ од Северна Митровица каде што беше во посета рече дека...