fbpx

таг: „Мета“

Мета ќе ги врати профилите на Трамп на Фејсбук и Инстаграм

0
Компанијата Мета соопшти дека ќе ги врати сметките на поранешниот американски претседател Доналд Трамп на...

Жените, трансродовите и небинарните луѓе се изборија за брадавици на Фејсбук...

0
Компанијата „Мета“, која е сопственик на „Фејсбук“ и „Инстаграм“, конечно би можела да го промени своето правило со кое се забранува прикажување на...

Жените, трансродовите и небинарните луѓе се изборија за брадавици на Фејсбук...

0
Компанијата „Мета“, која е сопственик на „Фејсбук“ и „Инстаграм“, конечно би можела да го промени своето правило со кое се забранува прикажување на...

Закерберг ќе отпушта илјадници вработени

0
Компанијата „Мета платформс“ од денеска почнува со отпуштање вработени, соопшти извршниот директор Марк Закерберг пред стотици раководители, пишува „Волстрит журнал“ (WSJ)....

Фејсбук воведува нова опција

0
Компанијата Мета објави дека социјалната мрежа Facebook ќе добие Community Chats, нова опција која ќе им помогне на корисниците да организираат разговори на...

Разбојниците му ја скршиле вилицата на Обамејанг – Под знак прашалник...

0
Минатиот викенд Пјер-Емерик Обамејанг беше мета на разбојници, а во таа прилика се здобил со непријатна повреда. Kога тргнал да го...

Компанијата „Мета“ што ги поседува „Фејсбук“ и „Инстаграм“ соопшти за пад...

0
Американската компанија „Мета“ првпат од основањето соопшти за пад на приходите, што веднаш по објавувањето на податоците резултираше со поевтинување на акциите на...