fbpx

таг: „Луфтханза“

Луфтханза за денеска откажа 800 летови поради штрајк на пилотите

0
Германската Луфтханза соопшти дека ќе мора да откаже 800 летови денеска, што веројатно ќе влијае...

„Луфтханза“ од утре во штрајк – најава за хаос во авиосообраќајот...

0
Пилотите на германската авиокомпанија „Луфтханза“ најавија штрајк за утре, што претставува голем удар за авиосообраќајот...