таг: Lionel

ВИДЕО / Mеси, 2 гола и асистенција за Интер Мајами

0
Интер Мајами на крилата на Лионел Меси дојде до втората победа во Лига...

Меси, кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија или во САД

0
Лионел Меси нема да го продолжи договорот со ПСЖ и нема да се...

Аргентина договори јунски тестови со Австралија и Индонезија

0
Селекцијата на Саудиска Арабија единствена успеа да ја совлада Аргентина во последните две...

ПСЖ по суспензијата, го брани Меси од сопствените навивачи

0
Фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен излезе со официјално соопштение во кое го осуди...

Kолку финансиски ќе го чини Меси суспензијата од ПСЖ?

0
Екипата на ПСЖ го суспендира Лионел Меси затоа што Аргентинецот замина во Саудиска...

И да го освои Купот, Тулуз би можел да добиe забрана...

0
Францускиот прволигаш Тулуз игра одлична сезона. Минатото лето ја славеа титулата во Лига...

Шпанските судии се надобро платени во Европа

0
Шпанска „Марка“ се погрижи да изнесе интересни информации, околу платите на фудбалските арбитри....

Меси ја одби најголемата понуда: 13 евра во секунда, 771 eвра...

0
Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси ја одби понудата на Ал-Хилал од Саудиска Арабија,...

Ал-Хилал му нуди 400 милиони евра годишно на Лео Меси

0
Иднината на Лионел Меси и понатаму е нејасна, а последните информации за aргентинецот...

Соиграчите на Меси: Тој ќе остане во ПСЖ и следната сезона

0
Аргентинскиот ас Лионел Меси најверојатно ќе остане во Пари Сен Жермен и следната...