таг: Lavrov

Лавров: ОН имаат гаранции од САД и ЕУ за извоз на...

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека бил информиран од Обединетите Нации за...

Лавров го обвини Западот за русофобија

0
Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров синоќа, во говор на 77. годишна сесија на Генералното собрание на ОН го обвини Западот...

Сергеј Лавров изјави дека Москва е подготвена да разговара за размена...

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Москва е подготвена да...

Лавров: Москва е подготвена да разговара за размена на затвореници со...

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека Москва е подготвена...

Сергеј Лавров, пристигна официјална посета на Турција

0
Министерот за надворешни работи на Руската Федерација, Сергеј Лавров, пристигна во официјална посета...