таг: критичната

Жестоки напади со дронови на Киев

0
Русија е насочена кон критичната инфраструктура на Украина во серија напади со беспилотни летала врз...

Русија започна нови напади врз регионот Киев и Миколаев

0
Русија денеска изврши напади врз критичната инфраструктура во регионот на главниот град на Украина и...