таг: Kлуб

Oсум потенцијално заинтересирани купувачи за Манчестер Jунајтед!

0
Семејството Глејзер, во чија сопственост се наоѓа фудбалскиот клуб Манчестер Jунајтед, се уште немаат донесено...

Капитенот на Динамо го напушта „Максимир“ по 11 години

0
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми официјално потпиша договор со кинескиот клуб Пекинг Гуан кој ќе стапи...

Доколку сака да остане во Барселона, Јасикевичиус мора да ја освои...

0
Кошаркарскиот клуб Барселона му поставил ултиматум на тренерот на тимот, Шарунас Јасикевичиус. Според медиумите, Литванецот ќе ја...

Шкендија ја прекина соработката со Влатко Стојановски

0
Фудбалскиот клуб Шкендија преку официјално соопштение ја извести јавноста дека го прекина договорот со Влатко Стојановски. ...

Благоевград, стаклата на македонскиот клуб ги искршиле заедно со сопругите!

0
Бугарската полиција ги откри напаѓачите на македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград....

Челзи го доведе и десеттиот напаѓач во тимот!

0
Фудбалскиот Kлуб Челзи продолжи вртоглаво да троши пари на засилувања за тимот на Грaхам Потер. Новиот сопственик...