fbpx

таг: „Klein

(ВИДЕО) Се трансформира во авион за помалку од три минути: Автомобил...

0
Производот на компанијата „Klein Vision“, наречен „AirCar“ е комбинација од автомобил и мал авион. Првиот лет на релација Нитра – Братислава го...