fbpx

таг: „Катар

Баерн co Блинд, но без Мане на подготовки во Катар

0
Баерн Минхен во својот камп во Катар ќе отпатува без Садио Мане и уште неколку повредени играчи,...

Голови, “Катар 2022” пред Русија и Бразил

0
За време на Светското првенство во Катар, на 64 натпревари беа постигнати 172 гола, што е најмногу...

Скалони: Не е дуел само меѓу Меси и Мбапе, туку меѓу...

0
Во недела од 16:00 часот на стадионот „Лусаил“ во Катар ќе започне финалето на досега најчудното и...

Aко се е изедначено, за „Златната копачка“ одлучува и минутажата

0
Светското Првенство во Катар дојде до самиот крај, до распределбата на медали и последните два натпревари. Во...

Зошто Катар има сини патиштата?

0
Катар со денови е во центарот на вниманието, а покрај фудбалот, луѓето ги интересираат и детали кои во оваа земја се сосема нормални,...

Четвртфиналето ќе биде крај за Меси, Модриќ, Англија и Роналдо?

0
Денес и утре на Светското првенство во Катар ќе се одиграат четвртфиналните натпревари. Медиумите, вообичаено се занимаваат...

Германијa домаќин на Европското првенство во 2024 со Ханси Флик

0
И покрај тоа што во Катар доживеаја дебакл и втора елиминација еднопоруго во групната фаза, Германија ќе...

Бразил победник во “Катар 2022”, финале со Португалија

0
Светското првенство во Катар дојде до четвртфиналето. Борбата за место меѓу најдобрите четири селекции во светот ќе започне во петок. Бразил и натаму...

Милан со нов договор за Оливие Жиру

0
Оливие Жиру испиша историја на Мундијалот во Катар. Францускиот напаѓач стана прв стрелец на сите времиња во...

Награден тренерот на Јапонија, Моријасу ќе добие нов договор

0
Јапонија, го заврши учеството на СП во Катар, во осминафиналето. По изведувањето на пенали, Јапонците испаднаа од...