fbpx

таг: кардиохирургија

Извршена уште една трансплантација: 46-годишен пациент со тешка срцева болест доби...

0
Денеска на Клиниката за кардиохирургија била извршена трансплантација на срце од починат донор. Освен трансплантацијата на срце, на Клиниката за урологија се прават...