таг: извештаи

Почна долгонајавуваната руска офанзива на Харкив, украинските сили имаат целосна контрола...

0
Според денешните извештаи, руските сили во Вовчанск во областа Харкив извршија напади врз украинските позиции, пренесува Ројтерс. Украинскиот претседател Володимир Зеленски...

Почна долгоочекуваната руска офанзива на Харкив

0
Според денешните извештаи, руските сили во Вовчанск во областа Харкив извршија напади врз украинските позиции, пренесува Ројтерс. Украинскиот претседател Володимир Зеленски...

Влакнест јазик, предозирање со витамин Д – фасцинантни медицински случаи од...

0
Клиничарите објавуваат извештаи во научни списанија за невообичаени или ретки случаи кои ги снашле пациентите. Често се работи за неочекувани симптоми, ретки несакани...