таг: измама

Москва и Вашингтон ги отфрлија извештаите дека САД и понудиле на...

0
Кремљ денеска ги отфрли како „измама“ извештаите дека директорот на американската ЦИА Вилијам Барнс и...

Челниците на Јувентус се обвинети за фалсификување на финансиски извештаи

0
Челниците на фудбалскиот клуб Јувентус се обвинети за измама и би можеле да се соочат со судење за наводно фалсификување финансиски извештаи, објавија...